Skaņuraksti Ādažos 2016

Ādažu Mākslas un mūzikas skolā norisinājās jau trešais bērnu jaunrades konkurss Skaņuraksti Ādažos 2016, kas tapis sadarbībā ar festivālu Latvijas Jaunās mūzikas dienas un Latvijas komponistu savienību.
Ar savām kompozīcijām, kuras atskaņoja paši audzēkņi vai viņu mūzikas draugi, piedalījās bērni no Ventspils, Dobeles, Madlienas, Lielvārdes, Rīgas un Ādažiem. Izskanēja daudz radošu ideju, bet tikai labākajiem, kuri saņēma žūrijas novērtējumu, izdevās veiksmīgi apvienot radošās dzirkstis un loģiski uztveramu šo ideju izklāstu. Topošos komponistus vērtēja žūrija - komponiste, JVLMA profesore Selga Mence, vijolniece, komponiste, ĀMMS skolotāja Anitra Tumševica un mūzikas žurnālists, Radio Klasika balss Orests Silabriedis. Tieši Oresta Silabrieža vēlējums šķita komponistiem visvērtīgākais - attīstīt iztēli, fantāziju, lasīt grāmatas un visādā veidā iepazīt pasauli, lai to pārkausētu savā daiļradē.

Laureāti
Jaunākā grupā
1.vietu dalīja Ādažu Mākslas un mūzikas skolas audzēknis Kristaps Lāss (3.klavierspēles klase, skolotāja Anna Veismane) un Sofija Patrīcija Palijčuka (2.čella spēles klase, skolotāja Linda Leimane) no Latgales priekšpilsētas MMS par skaņdarbu Hot Sun/Karsta saule.
Savukār, 2.vietā ir Ādažu MMS 2.saksofona klases skolniece Katrīna Kapitonova (sk.Anna Veismane) un Sonja Misiņa (E.Dārziņa MV, sk.Ieva Šmite-Misiņa).
3.vieta par skaņdarbu Medības pieškirta E.Dārziņa MV 4.vijoļspēles klases skolniecei Lidijai Volodinai (sk.Marina Gribinčika).

Savukārt, Atzinības raksti tika piešķirti Ādažu MMS 3.klavierspēles klases skolniekam Kārlim Gunāram Neikenam (sk.Anna Veismane),
Ādažu MMS 2.sakofona klases skolniekam Joanam Nazarovam (sk.Anna Veismane) un E.Dārziņa 3.flautas spēles klases skolniecei
Lidijai Deņisovai (sk.Marina Gribinčika).

Vecākā grupā
1.vieta - Andrejs Mārtiņš Grīnbergs, Ventspils MV 7.klavierspēles klase, sk.Rita Grīnberga
2.vieta - Ērika Jākobsone, E.Dārziņa MV 8.klavierspēles klase, sk. Marina Gribinčika
3.vietā - Ernests Valts Circenis, K.Kažociņa Madlienas MMS 7.akordeona spēles klase, sk. Vineta Līce

Viesus un pašmāju klausītājus priecēja ĀMMS kamerorķestris Vitas Zemtures vadībā. Liels paldies Ādažu novada domei par atbalstu un izpratni, ka konkurss ir ļoti nepieciešams Latvijas mērogā, turklāt tāds šobrīd ir vienīgais. Paldies konkursa idejas autorei un organizētājai Annai Veismanei, kā arī direktorei Ingai Patmalnikai un skolotājai Mārai Ārentei un viņas audzēkņiem, kuri darināja brīnišķīgas balvas un diplomus.